Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Evropa spojí síly v zájmu udržitelného rozvoje do kategorie

TZ MZe ČR > Zdroje ICBP - Archiv> TZ MZe ČR> Zdroje ICBP - Archiv

Evropa spojí síly v zájmu udržitelného rozvoje

Vydáno: 13.1.2009
Tisk článku
Autor: Mgr. Světluše Bodoková
Z jednání ministryně zemědělství, přírody a kvality potravin Nizozemského království paní Gerritje Verburg a ministra zemědělství ČR Petra Gandaloviče.
Agenda 17. zasedání Komise OSN pro trvale udržitelný rozvoj, které proběhne za českého předsednictví v květnu v New Yorku a jemuž bude předsedat ministryně zemědělství, přírody a kvality potravin Nizozemského království paní Gerritje Verburg, tvořila hlavní náplň pondělního jednání ministra Petra Gandaloviče s jeho resortní kolegyní z Holandska. Dostalo se i na aktuální otázky, jako je situace na trhu s mlékem nebo napříč trhy působící finanční krize.
 
 
„Česko chce využít své předsednické role a na fóru Komise pro trvale udržitelný rozvoj OSN propojit aktuální témata, která jsou pro trvale udržitelný rozvoj v Evropě zásadní,“ říká ministr Gandalovič, který jménem předsednictví povede vyjednávání na 17. zasedání komise v květnu v New Yorku. „Mezi tato témata patří potravinová bezpečnost s ohledem na udržitelné využívání přírodních zdrojů, dále stanovení reálných kritérií pro biopaliva a podpora biopaliv 2. a 3. generace, jejichž produkce nebude konkurovat produkci potravin. Dalším důležitým tématem je tvorba pracovních příležitostí na venkově nebo boj proti znehodnocování půdy,“ přibližuje Gandalovič.
 
„Shodně s postojem České republiky i Nizozemsko považuje za zásadní otázku kvality potravinářských výrobků a snaží se zahrnout do této problematiky i kritéria nad rámec hygienických požadavků a označování, jako jsou welfare zvířat, ekologické parametry nebo trvalá udržitelnost,“ říká ministryně Gerritje Verburg. Pozice CZ PRES spočívá ve snaze zachovat nebo zvýšit úroveň bezpečnosti potravin v EU. „Obě země se také shodují na nutnosti snižovat administrativní zátěž,“ poznamenává ministryně Verburg. Z pohledu efektivního budoucího fungování SZP volilo české předsednictví jako jednu z hlavních priorit zjednodušení unijní legislativy.
 
Nizozemská ministryně podpořila záměr CZ PRES diskutovat systém vyplácení přímých plateb před tím, než se hlavní pozornost upře na debatu o rozpočtu EU. „Nemáme-li stanovenou politiku a jasné argumenty pro daňového poplatníka, jakýkoliv objem peněz je obtížně obhajitelný,“ vysvětluje pozici českého předsednictví 1. náměstek ministra Ivo Hlaváč.
 
Trvale udržitelný rozvoj tvoří jednu z prioritních oblastí CZ PRES. Pro přípravu 17. konference Komise OSN pro trvale udržitelný rozvoj vznikla mezirezortní pracovní skupina Rady vlády ČR, kterou tvoří odborníci z ministerstva zemědělství, ministerstva zahraničí a ministerstva životního prostředí.
 
Zdroj: Tisková informace MZe
Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021