Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Ministr Fuksa dnes v Českých Budějovicích zahájil výstavu Země živitelka do kategorie

TZ MZe ČR > Zdroje ICBP - Archiv> TZ MZe ČR> Zdroje ICBP - Archiv

Ministr Fuksa dnes v Českých Budějovicích zahájil výstavu Země živitelka

Vydáno: 26.8.2010
Tisk článku
Autor: Ing. Alexandra Kvasničková
Tisková zpráva MZe ze dne 26.8.2010.
Ministr zemědělství Ivan Fuksa se dnes spolu s prezidentem České republiky Václavem Klausem zúčastnil zahájení 37. ročníku mezinárodní výstavy Země živitelka. Při té příležitosti slavnostně propůjčil zástupcům sedmi výrobců potravin certifikáty národní značky KLASA a také ocenil mladé vědecké pracovníky a nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a vývoje v roce 2010.
 
Ministr vyzval ve svém proslovu zemědělskou veřejnost, aby se aktivněji zapojila do diskuse o definici českého zájmu v rámci Společné zemědělské politiky EU. „Budu v Bruselu ze všech sil bojovat za vaše zájmy, musíte nám ale říci, jaké jsou. Překvapivě se setkávám s názorem, že bychom měli všechny dotace zrušit. Dotacemi ale stát zemědělce platí za ochranu krajiny a péči o ni, za dodržování pravidel řádné péče i za dodržování vysokých standardů kvality a bezpečnosti potravin. Těmito argumenty se mi vždy daří systém dotací do jisté míry obhájit. Očekávám však, že i vy budete uvažovat tímto způsobem,“ apeloval na zemědělce ministr Fuksa.
 
Ministr Fuksa zmínil rovněž své osobní priority, za které považuje řešení pozemkových úprav a dokončení restitucí. „Pozemkové úpravy postupují tak pomalu i proto, že je mimořádně obtížné domluvit se s jednotlivými vlastníky pozemků, a to zejména na společných zařízeních. Na neochotě vlastníků vázne i řada větších staveb protipovodňové ochrany. A co se týče majetkového vyrovnání, je ostuda, že ještě 20 let po listopadu 1989 nemají všichni vlastníci přístup k půdě svých předků.“ Ministr také připomenul zemědělcům své tažení proti zbytečné byrokracii, které může ve výsledku ušetřit nemalé peníze i pomoci posílit konkurenceschopnost českého zemědělství. „Osobně se postarám, aby se k vám úředníci chovali slušně a přátelsky a chtěli po vás jen nezbytně nutné papíry. Hned první týden na ministerstvu jsem dal antibyrokratické komisi jasné zadání. Minulý týden jsem osobním dopisem vyzval ke vstřícnosti všechny pozemkové úřady a SZIF.“
 
Přítomným účastníkům ministr dále slíbil, že udělá vše pro to, aby se české potraviny dostaly ke svým zákazníkům. „Již jsem zahájil podporu regionálních potravin. Chci zrušit bariéry ztěžující zřizování farmářských trhů. Těmito způsoby i pomocí při zavádění nových technologií budu podporovat zvýšení současného podílu tuzemských potravin na našem trhu a vaší konkurenceschopnosti.“ Ministr po svém proslovu propůjčil osmnácti novým výrobkům od sedmi producentů, které přesvědčily spotřebitele v ČR o své nadstandardní kvalitě, logo KLASA. Ode dneška je takto certifikovaných produktů 1312 od 224 výrobců (více na www.szif.cz). Ministr předal rovněž ocenění mladým vědeckým pracovníkům Ing. Filipu Jančíkovi, Ph.D., MVDr. Editě Jeklové, Ph.D a Mgr. Pavlíně Šimečkové. Za nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a vývoje byli ministrem zemědělství oceněni doc. Ing. Antonín Jelínek, CSc., doc.Ing.Ivana Knížková, CSc. a Ing. Jiří Souček, Ph.D.

Tereza M. Dvořáčková
tisková mluvčí MZe
Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021