Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Ministr Milek na IGW v Berlíně: Na jednáních se svými resortními kolegy chci jednat především o budoucnosti Společné zemědělské politiky do kategorie

Akce zahraniční > Akce - Archiv> Akce zahraniční> Akce - Archiv
Aktuality > Aktuality

Ministr Milek na IGW v Berlíně: Na jednáních se svými resortními kolegy chci jednat především o budoucnosti Společné zemědělské politiky

Vydáno: 19.1.2018
Tisk článku
Autor: Ministerstvo zemědělství
Tisková zpráva MZe ze dne 19. 1. 2018.

 

Více než 1500 vystavovatelů se účastní 83. mezinárodního veletrhu potravinářství, zemědělství a zahradnictví Internationale Grüne Woche, který dnes začal v Berlíně. Je určen odborníkům, obchodníkům i běžným návštěvníkům a ani letos na něm nechybí Česká republika se svojí národní expozicí. Veletrh, který potrvá do 28. ledna, je také místem setkávání nejvyšších představitelů agrárního sektoru zemí západní, střední a východní Evropy.

„Návštěvy na tomto významném veletrhu využiji pro různá bilaterální jednání. Především při setkáních s ministry rozšířené V4 chci předjednat pozici pro Budapešťskou deklaraci k budoucnosti Společné zemědělské politiky a deklaraci k financování této politiky. Obě budou podepsány 25. ledna. Budu usilovat o to, aby zastropování přímých plateb bylo dobrovolné nebo nebylo vůbec,“ řekl ministr zemědělství Jiří Milek.

Kromě dnešních jednání s protějšky například z Bulharska, Chorvatska, Saska, Slovenska, Slovinska, Polska a Ruska, se ministr Milek sejde k jednání i s komisařem Evropské komise pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenisem Andriukaitisem.  

Pod patronací českého Ministerstva zemědělství letos na veletrhu vystavuje kromě jiných národní podnik Budějovický Budvar, firma Indiana s.r.o., která se specializuje na výrobu sušeného masa, významný producent ovocných destilátů ve střední Evropě Rudolf Jelínek, a.s. a rodinná firma Pavel Cvrček zaměřující se především na zpracování rakytníku (přehled všech vystavovatelů z ČR v příloze).

Stánek MZe je místem jednání zahraničních delegací, setkání se zástupci zahraničních a domácích firem, zástupců veletržních správ, marketingových agentur, svazů a organizací činných v agrárním a potravinářském sektoru. Návštěvníci zde mohou získat různé publikace, zejména aktualizovanou verzi katalogů kontaktních adres resortu zemědělství v ČR a kontaktních adres výrobců v potravinářském průmyslu.

Výstava, jejíž partnerskou zemí je pro letošní rok Bulharsko (ČR byla partnerem v roce 2005), se zaměřuje v oblasti potravinářství na prezentaci gastronomie, na čerstvé produkty, ryby, maso a mléčné výrobky. Představuje široký výběr vín z různých zemí, piva a alkoholických nápojů, nechybí ani trendy v potravinářství a biopotravinách. Součástí výstavy je i lesnictví a myslivost, zahradnictví, květinářství a přehlídky hospodářských zvířat.

Veletrh Internationale Grüne Woche každoročně navštíví kolem 400 tisíc návštěvníků.


Tiskové oddělení Ministerstva zemědělství

Přílohy:

 

Zdroj: Ministerstvo zemědělství

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021