Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Ministr Toman v Jihočeském kraji: Zemědělci v okolí Římova by mohli používat méně chemie, na Výstavišti plánujeme rozsáhlé investice do kategorie

Aktuality > Aktuality

Ministr Toman v Jihočeském kraji: Zemědělci v okolí Římova by mohli používat méně chemie, na Výstavišti plánujeme rozsáhlé investice

Vydáno: 19.8.2020
Tisk článku
Autor: Ministerstvo zemědělství
Tisková zpráva Ministerstva zemědělství

Diskuzí se zemědělci zahájil ministr zemědělství Miroslav Toman návštěvu Jihočeského kraje. Shodl se s nimi, že v ochranném pásmu vodárenské nádrže Římov by se zemědělci mohli zapojit do programu na snížení používaných chemických prostředků, a zlepšit tak kvalitu vody v nádrži. Ministr jednal také s vedením Výstaviště České Budějovice a hejtmankou kraje Ivanou Stráskou o plánovaných investicích v areálu Výstaviště.

„Dopoledne jsem diskutoval se zástupci krajské agrární komory. Důležitým tématem byla možnost zařazení zemědělců v ochranném pásmu vodní nádrže Římov do projektu na vyšší ochranu vody, který testujeme v okolí Želivky. V rámci tohoto programu se mohou zemědělci dobrovolně zavázat, že budou využívat šetrnější způsoby hospodaření a méně chemických prostředků, za což jim Ministerstvo zemědělství poskytne částečnou finanční náhradu. Tím dosáhneme lepší ochrany vody v ochranném pásmu vodních nádrží,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman s tím, že o program je mezi zemědělci velký zájem.

Tématem jednání bylo také hospodaření v nepříznivých oblastech, Společná zemědělská politika nebo podpora regionálních potravin. Právě jihočeští producenti potravin patří v ČR mezi nejlepší. Svědčí o tom i jejich zájem o soutěž Regionální potravina Jihočeského kraje, kam letos přihlásili 61 produktů, vítěze přitom komise určila ve všech devíti vyhlašovaných kategoriích.

S vedením Výstaviště České Budějovice a hejtmankou Jihočeského kraje Ivanou Stráskou hovořil ministr Toman o plánech na rozvoj Výstaviště. Kvůli pandemii koronaviru letos nebylo možné uspořádat nejvýznamnější tuzemskou výstavu Země živitelka.

„Rozhodně ale nesedíme s rukama v klíně. Chceme tento čas využít k investicím do rozvoje Výstaviště, zlepšit zázemí pro návštěvníky i vystavovatele a celý areál více otevřít městu. Pokud jde o stavební projekty, za stěžejní považuji rekonstrukci pavilonu Z a jeho přestavbu na výstavní a kongresové centrum. Pavilon bude mít nejen nový vnější vzhled, ale změní se i jeho interiér, aby v něm bylo možné uspořádat i prestižní kongresy a konference. Celková maximální kapacita pavilonu by mohla být zhruba 1200 návštěvníků. Toto zázemí plánujeme využít i pro pořádání akcí při českém předsednictví EU v roce 2022,“ uvedl ministr Toman.

Na nejbližší roky má Výstaviště připraveno zhruba deset významných investičních projektů. Kromě rekonstrukce pavilonu Z se připravuje také výstavba nové restaurace Rybářská bašta a restaurace Klas v areálu Výstaviště nebo revitalizace pavilonů R1, R2 a R3. Součástí plánovaných investic je i výstavba nových venkovních výstavních ploch. V rámci rekonstrukce a modernizace zavede Výstaviště vstupní turnikety s elektronickými službami jako součást nového vjezdového systému.

„Prvním pokusem o znovuotevření Výstaviště budou na začátku září Podzimní trhy. Obsahově se budou blížit výstavě Hobby, která se letos bohužel neuskutečnila. Uvidíme, v jakém rozsahu nám situace dovolí akci uspořádat. Připravujeme se již také na Zemi živitelku, kterou jsme přesunuli na příští rok. Zájem vystavovatelů byl velký, věřím, že se příští rok všichni na Výstavišti potkáme,“ řekl předseda představenstva Výstaviště České Budějovice Mojmír Severin.

V současné době se na Výstavišti instalují vstupní turnikety, které mj. dokážou v reálném čase počítat návštěvníky. To umožní pořadatelům v případě potřeby regulovat počet lidí v areálu. Posílena budou také hygienická opatření v době konání veřejných akcí.

 

Vojtěch Bílý
tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

Příloha

 

 

Zdroj: Ministerstvo zemědělství

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021