Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA

Přidat článek Ministr Toman zahájil výstavu Země živitelka do kategorie

Aktuality > Aktuality

Ministr Toman zahájil výstavu Země živitelka

Vydáno: 24.8.2018
Tisk článku
Autor: MZe
Tisková zpráva Ministerstva zemědělství ze dne 23. 8. 2018.


Fotografie zdroj: MZe

Ministr Toman zahájil výstavu Země živitelka. Poděkoval zemědělcům za jejich poctivou práci, kterou v posledních letech ztěžuje extrémní počasí

Téměř 550 vystavovatelů z více než 20 zemí se účastní mezinárodního agrosalonu Země živitelka, který dnes začal na Výstavišti v Českých Budějovicích. Jeho 45. ročník zahájil spolu s vedoucími představiteli České republiky ministr zemědělství Miroslav Toman. Největší tuzemská výstava zaměřená na zemědělství a venkov, která potrvá do 28. srpna, nese podtitul „100 let českého zemědělství“.

„Českobudějovický agrosalon považuji za jeden z nejvýznamnějších zemědělských veletrhů ve střední Evropě. Ostatně svědčí o tom i zájem vystavovatelů a návštěvníků, kterých každoročně přichází více než sto tisíc. Letos má podtitul 100 let českého zemědělství, proto bych rád především v souvislosti s tímto významným výročím poděkoval všem zemědělcům za jejich každodenní těžkou a poctivou práci, která nám všem přináší prospěch. Zvlášť v posledních letech, kdy jejich práci stále více ztěžuje extrémní počasí. Právě proto je jednou z mých priorit zadržování vody v krajině, řešení sucha a péče o půdu,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Výstavu Země živitelka využije ministr Toman k různým jednáním se zástupci zemědělských organizací o aktuálních tématech jako je například sucho, Program rozvoje venkova, Společná zemědělská politika (SZP) či rozpočet. Zúčastní se jednání představenstva a dozorčí rady Agrární komory ČR, stejně jako konference, kterou komora věnuje stavu vyjednávání reformy SZP po roce 2020. Vystoupí také na semináři pro žadatele k podmínkám pro 7. kolo příjmu žádostí z PRV.

„Hlavním cílem tohoto programu je například obnova, zachování a zlepšení různých oborů zemědělství například pomocí investic do zemědělských podniků, vzdělávacích akcí, obnovy lesních porostů a technologie pro lesní hospodářství. Celková alokace pro celé programové období je téměř 91 miliard korun,“ uvedl ministr zemědělství Toman.

Ve stánku Ministerstva zemědělství (MZe) o rozloze 100 m2 v Pavilonu T1 se mohou návštěvníci seznámit s prací například Odboru živočišných komodit, Odboru rostlinných komodit, Odboru environmentálních podpor Programu rozvoje venkova, Oddělení ochrany půdy, Odboru bezpečnosti potravin i Odboru potravinářského. Na veletrhu se představují i organizace podřízené MZe, jako třeba Státní pozemkový úřad, Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) a Ústav zemědělské ekonomiky a informací.

Zástupci těchto organizací budou poskytovat informace veřejnosti včetně informačních materiálů, ÚKZUZ i poradenství v ochraně rostlin a prezentaci chorob a škůdců. Děti i dospělí si mohou udělat vědomostní kvíz v poznávání osiva.

Svoje expozice má na výstavě Země živitelka Státní zemědělský intervenční fond, a to stánek Klasa, stánek Regionální potravina a stánek Ekologického zemědělství a biopotravin. Představí se také Celostátní síť pro venkov.

Dnes večer předá ministr Miroslav Toman „Cenu ministra zemědělství pro mladé vědecké pracovníky pro rok 2018“ a také „Cenu ministra zemědělství za nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a experimentálního vývoje v roce 2018“. (Seznam oceněných připojen níže jako příloha)

V sobotu se uskuteční tradiční Národní dožínky. Na neděli připravil Odbor bezpečnosti potravin MZe na volnou plochu 117 Den zdraví, tedy akci pro rodiny s dětmi se soutěžní hrou „Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?“.

 

Václav Tampír
vedoucí Tiskového oddělení Ministerstva zemědělství

Příloha

Zdroj: Ministerstvo zemědělství

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2018