Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Ministr zemědělství po jednání krizového štábu: Pomůžeme lidem prchajícím před válkou. Zároveň ujišťuji, že zemědělství a potravinářství situaci zvládá do kategorie

Aktuality > Aktuality

Ministr zemědělství po jednání krizového štábu: Pomůžeme lidem prchajícím před válkou. Zároveň ujišťuji, že zemědělství a potravinářství situaci zvládá

Vydáno: 28.2.2022
Tisk článku
Autor: MZe
Tisková zpráva Ministerstva zemědělství

Pomoc lidem prchajícím před válkou na Ukrajině, připravenost sektoru na dopady konfliktu i plynulost výroby a zásobování obyvatel potravinami. Tato a další témata řešil dnes ráno krizový štáb Ministerstva zemědělství (MZe). Ministerstvo také spustí webovou stránku o možnostech pracovního uplatnění v zemědělství, potravinářství a lesnictví. Využít ji mohou i firmy nabízející práci válečným uprchlíkům z Ukrajiny.

„Chci vyjádřit plnou podporu lidem na Ukrajině, stojíme za jejími občany a jsme připraveni jim maximálně pomoci. Kromě přímé pomoci na místě, kterou koordinujeme v rámci vlády, ale samozřejmě řešíme i možné dopady v České republice. Musíme být připraveni také na vývoj v dalších týdnech. Je důležité mít zajištěnou plynulou produkci a distribuci potravin,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Ministerstvo proto monitoruje aktuální situaci v sektoru a v případě problémů je připraveno je řešit. Pracovníci MZe jsou v kontaktu se zemědělskými i potravinářskými svazy, jednotlivé firmy také prostřednictvím těchto svazů mohou Ministerstvu předat nabídky zaměstnání pro lidi, kteří před válečným konfliktem na Ukrajině utíkají. Řada firem je rovněž schopná poskytnout lidem i ubytování. Kapacity ubytování prověřuje MZe i u podřízených organizací.

„Pomoc uprchlíkům není jen poskytnutí azylu a zabezpečení základních životních potřeb. Nikdo z nás nyní neví, jak dlouho může situace trvat, proto je třeba těmto lidem nabídnout i práci. Nikdo nechce být závislý pouze na pomoci druhých, zajištění práce znamená zajištění alespoň nějaké jistoty v zoufalé situaci, do které se tito lidé dostali,“ uvedl ministr Nekula.

Na webu MZe bude spuštěna specializovaná stránka, kde lidé najdou základní informace k možnostem uplatnění v zemědělství, potravinářství i lesnictví. Firmy, které budou moci lidem z Ukrajiny práci nabídnout, zde najdou důležitá sdělení a kontakty. Pracovníci MZe jsou připraveni pomoci oběma stranám s propojením či vyřízením administrativy. Potřebné údaje budou k dispozici také v ukrajinštině a budou průběžně aktualizovány.

 

Vojtěch Bílý
tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

Zdroj: Ministerstvo zemědělství

 

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021