Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Národní výstava masného skotu do kategorie

Akce tuzemské > Akce tuzemské> Akce - Archiv> Akce - Archiv
Živočišná výroba - Archiv > Živočišná výroba - Archiv> Zemědělství - Archiv

Národní výstava masného skotu

Vydáno: 10.4.2007
Tisk článku
Pragagro, Letňany, 11. - 13. října 2007

Český svaz chovatelů masného skotu po dvou letech opět pořádá na pražském výstavišti v Letňanech národní výstavu masného skotu, která se bude konat v termínu od 11. do 13. října 2007, a na kterou Vás tímto jménem všech pořadatelů, partnerů a aktivních účastníků srdečně zveme.

V krátké historii se již pošesté setkají zejména chovatelé masného skotu, aby prezentovali výsledky své chovatelské práce před zraky českých a mezinárodních odborníků, ale i před laickou veřejností. Každý rok chceme, kromě čistě odborného programu, vnést nějakou inovaci do výstavy. Po předloňském úspěchu s evropskou konferencí chovatelů plemene Aberdeen Angus „Angus Forum 2005“, a s nabídkou ochutnávky steaků z různých masných plemen, chceme letos ve spolupráci s ostatními chovatelskými svazy, ale také např. Českým svazem zpracovatelů masa, SZIFem a jinými organizacemi zatraktivnit výstavu také pro laickou veřejnost. Naším hlavním záměrem pro letošní rok je, vedle tradičního odborného a doprovodného programu, více se zaměřit na koncový produkt, tj. prezentaci kvalitního českého masa. Koncipujeme tak výstavu s podobným charakterem i místem (hlavní město) jako je např. SIMA (Paříž), Grüne Woche (Berlín) a s podobným zaměřením na propagaci chovatelství a potravinářství v ekonomicky nejsilnějším regionu České republiky.

Tímto krokem chceme reagovat na stále se snižující spotřebu červeného masa a naopak na zvyšující se dovoz hovězího masa z jižní Ameriky, kterému je často mediálně dáván punc nejvyšší kvality bez ohledu na všechny aspekty, zatímco české minimálně stejně kvalitní maso, je neprávem opomíjeno.

Pro zatraktivnění výstavy předpokládáme i další aktivity. Ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem se souběžně uskuteční výstava historických zemědělských strojů. Na venkovní předváděcí ploše budou pravidelně probíhat ukázky práce pasteveckých plemen psů, práce s koňmi a skotem, ukázka stříhání ovcí atd.

Informace o 6. národní výstavě masného skotu naleznete na internetových stránkách Českého svazu chovatelů masného skotu, kde budou průběžně aktualizovány a doplňovány. Nenechte si ujít možnost vidět na vlastní oči velké množství vynikajících zvířat našich nejlepších chovatelů. Uvítáme i zájem chovatelů prezentovat svoji šlechtitelskou a chovatelskou práci aktivní účastí na této prestižní akci, všem nabízíme rovněž možnost zviditelnit vlastní farmu či podnik reklamou ve výstavním katalogu. Jako již tradičně, velká plocha výstavy bude věnována také firmám, které jsou svým zaměřením blízké nejen živočišné výrobě a rády by prezentovaly své výrobky a služby na této výstavě. Tímto si je dovolujeme vyzvat ke spolupráci. Závěrem Vás ještě jednou srdečně zveme na tuto významnou akci, doufáme v hojnou účast jak ze strany chovatelů tak široké odborné i laické veřejnosti a těšíme se na setkání na výstavišti v Praze Letňanech v říjnu 2007.

Kamil Malát

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021