Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Nebezpečné doplňky stravy pro hubnutí do kategorie

Archiv článků od roku 2003 do roku 2011 > Archiv článků od roku 2003

Nebezpečné doplňky stravy pro hubnutí

Vydáno: 5.2.2006
Tisk článku
Úřad pro potraviny a léky v USA (FDA) varuje spotřebitele před nákupem a konzumací dvou brazilských doplňků stravy určených pro hubnutí. Obsahují nepovolené léky s řadou vedlejších účinků.

FDA vydal dne 13. ledna 2006 zprávu, ve které varuje spotřebitele před konzumací dvou brazilských doplňků stravy: Emagrece Sim a Herbathin. Výrobky vyrábí firma Fitoterapicos a Phytotherm Sim. Podle FDA výrobky obsahují nepovolené léky, přičemž na trhu se prodávají jako doplňky stravy pro snížení hmotnosti. Emagrece Sim je také znám jako “Brazilian Diet Pill”.

FDA radí spotřebitelům, aby výrobky, pokud je zakoupili, vrátili dodavatelům a podniká kroky na zamezení importu těchto výrobků do USA. Podle FDA jsou spotřebitelé, pokud nakupují dietetické pilulky s obsahem neznámého léku, vystaveni nebezpečí. Pokud se objeví vedlejší účinky, je pro zdravotníky obtížné reagovat na neznámou látku.

Oba výrobky obsahují látky na předpis: “chlordiazepoxide HCl” a “fluoxetine HCl”. Chlordiazepoxide HCl se používá ke zmírnění úzkosti a k regulaci symptomů při odebrání alkoholu. Může vést k vytváření návyku, způsobovat ospalost a závratě a může narušovat schopnost řízení vozidla. Fluoxetine HCl je antidepresivum, které se používá pro léčbu obsedantně kompulzivní poruchy, náhlé úzkosti a bulimie. Uvedený lék vážně narušuje účinky jiných léků a měl by se užívat jen pod dohledem lékaře.

Zjistilo se dále, že Emagrece Sim a Herbathin rovněž obsahují Fenproporex – stimulant, který není schválen pro americký trh. Fenproporex se v těle mění na amfetamin, který byl zjištěn v moči (pozitivní test na amfetaminy).

Výrobky Emagrece Sim a Herbathin se prodávají v sadě, která obsahuje dvě lahvičky kapslí “Formula 1 a Formula 2. Oba výrobky se distribuují v pěti úrovních (Levels 1–5). Na etiketě jsou spotřebitelé informováni, aby začali s Level 1 a po dosažení požadovaného úbytku na váze pokračovali k vyšším úrovním. Emagrece Sim má v setu rovněž “stabilizátor hmotnosti”, který se užívá po dosažení požadovaného snížení hmotnosti.

Uvedené výrobky lze získat prostřednictvím internetu. Do USA je dováží a jejich distribuci zajišťují firmy Emagrece Sim Laboratories, Inc. a Herbathin, Inc., obě se sídlem v Miami na Floridě.

 

FDA (zpráva z 13. 1. 2006)

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021