Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Neoznačené křapy z neregistrovaného skladu zlikvidovat! do kategorie

Aktuality > Aktuality

Neoznačené křapy z neregistrovaného skladu zlikvidovat!

Vydáno: 25.10.2012
Tisk článku
Autor: SVS ČR
Tisková zpráva SVS ČR ze dne 25.10.2012

Z kontrol za uplynulých deset dní uvádíme několik problémů a závad, se kterými se setkali inspektoři krajských veterinárních správ.

Za kuriózní případ lze považovat to, co zjistili inspektoři pro Jihomoravský kraj u dvou brněnských provozovatelů: V prvním případě se jednalo o zásilku křapů a rozbitých vajec ve skladu provozovny, která není schválena a registrována jako potravinářský podnik pro zpracování vajec. Jednalo se o 4 320 nebalených, převážně neoznačených vajec se silně poškozenou skořápkou (křapy a rozbitá vejce).

Ve druhém případě se jednalo o neregistrovaný sklad, ve kterém bylo nalezeno 900 nebalených neoznačených vajec s poškozenou skořápkou, tzv. křapy. Tyto křapy lze možné použít k výrobě tekutých vajec nebo vaječných výrobků, ale za podmínky, že jsou přepraveny přímo z výrobního zařízení nebo balírny či třídírny do zařízení schváleného pro výrobu vaječných výrobků. Za neregistraci skladu, neoznačení a neoprávněné skladování vajec bude provozovatelům uložena pokuta a nařízeno vejce tzv. neškodně odstranit, tj. zlikvidovat.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm (Moravskoslezský kraj) bylo zjištěno téměř 7 kg prošlých uzenin (párky, klobásy, kuřecí salám). Opatření: pokuta a likvidace v asanačním podniku.

Na farmářských trzích v Břeclavi (Jihomoravský kraj) bylo zahájeno správní řízení s prodejcem za účelem udělení pokuty a ukončen prodej z důvodu nabízení potravin neznámého původu, které rovněž postrádaly informace pro spotřebitele. Šlo o 13 vaniček s vepřovým sádlem, 15 kusů uzených mas, 6 klobás, 3 sklenice s paštikou a zavařeným masem.

Na trzích v Rosicích v Pardubickém kraji nabízel prodejce 40 kg chlazených kuřat, chyběl doklad o původu, navíc neodpovídala teplota a kuřata byla nabízena v neuzavřených sáčcích.

U výrobce v Uherském Brodu (Zlínský kraj) byla ve třech z pěti vzorků zjištěna v polotovaru drůbeží játrové knedlíčky přítomnost baktérie  Salmonella Agona. Uvedená šarže nebyla distribuována do tržní sítě, byla pozastavena výroba a bude ji možno obnovit až po sanitaci provozu, prověření kontrolních stěrů a po negativním vyšetření výrobků. I zde výrobce musí počítat s uložením pokuty.

Státní veterinární dozor stále bdí nad zdravotní nezávadností potravin živočišného původu, a činí, jak jí ukládají veterinární předpisy a zákon o potravinách.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS

SVS ČR

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021