Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Rostlinolékařský portál má nový responzivní design do kategorie

Aktuality DO > Aktuality DO
Aktuality > Aktuality

Rostlinolékařský portál má nový responzivní design

Vydáno: 4.2.2020
Tisk článku
Autor: ÚKZÚZ
Informace ÚKZÚZ

Od února 2020 lze Rostlinolékařský portál otevřít bez problémů i na mobilních zařízeních – smartphonech a tabletech. Přehledný vzhled a nové uspořádání umožní uživatelům přístup k informacím o ochraně rostlin nejen z jejich domovů, ale i při řešení nejrůznějších situací přímo v terénu. 

Zcela nová aplikace o přípravcích na ochranu rostlin umožňuje porovnávat přípravky dle předem navolených kombinací filtrů (biologická funkce, účinná látka, OPVZ apod.), včetně vyhledání jejich dostupných alternativ či alternativ k celé účinné látce. Mimo dalších funkcí je možné vyhledávat přípravky též podle omezení v ochranných pásmech vodních zdrojů.

V novém responzivním prostředí jsou nyní dostupné jen informace o zemědělských plodinách a jiných rostlinných druzích, jejich poruchách, chorobách či škůdcích (vše včetně fotografií), dostupných přípravcích na ochranu rostlin a celá řada dalších údajů.  Přes mobilní zařízení jsou dostupné bývalé plodinové metodiky integrované ochrany rostlin, Fotogalerie a částečně i Fytosanitární rizika EU. Co se týče regulovaných škodlivých organismů, nyní jsou k dispozici jen fotografie a základní informace o karanténních druzích, nicméně časem se budeme snažit postupně zpracovat a zveřejnit i velký okruh nově regulovaných nekaranténních škodlivých organismů.

Pokud uživatele zajímají informace o výskytu (Mapy výskytu ŠO, Aktuální výskyty v okresech), prognóze výskytu či rezistenci škodlivých organismů, musí přejít na původní plnou verzi Rostlinolékařského portálu (pod novým logem vlevo nahoře); tyto části Portálu se převedou do responzivního prostředí teprve v průběhu tohoto roku.

Důvodem pouze částečného spuštění Rostlinolékařského portálu v novém prostředí je snaha zpřístupnit především fotografie a popisy chorob a škůdců na mobilních zařízeních a usnadnit tak pěstitelské veřejnosti operativní diagnostiku škodlivých organismů. Plná verze (původní RL portál) bude i nadále přístupná. 

Upozorňujeme, že se nejedná o mobilní aplikaci, ale o novou architekturu internetové stránky. Aby vše fungovalo jak má, je nutné používat poslední verzi prohlížeče Google Chrome nebo Mozilla Firefox. Ve Windows 10 je možné použít nejnovější prohlížeč Microsoft Edge.

Doufáme, že tato změna přispěje k usnadnění operativního řízení ochrany rostlin v pěstitelské praxi polních i trvalých kultur, školkařů, floristů, ale i zahrádkářů.

 

Zdroj: ÚKZÚZ

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021