Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA

Přidat článek Změna vyhlášky o doplňcích stravy do kategorie

Legislativa ČR - Archiv > Právní předpisy ČR – základní informace> Právní předpisy ČR – základní informace
Zvláštní výživa > Výživa - Archiv> Zvláštní výživa> Výživa - Archiv

Změna vyhlášky o doplňcích stravy

Vydáno: 14.10.2009
Tisk článku
Vyhláškou 352/2009 Sb. se mění vyhláška 225/2008 Sb. pokud jde o hodnoty doporučených množství vitaminů a minerálních látek.

Vyhláška 352/2009 Sb. mění v souladu se směrnicí 2008/100/ES doporučené denní dávky (DDD) vitaminů (stejně jako ve vyhlášce 330/2009 Sb. o uvádění výživové hodnoty).

V příloze 5 „Doporučené denní dávky vitamínů a minerálních látek“ se proti původní verzi 
- zvyšuje hodnota pro vitaminy  B12, C, E, a hořčík,
- snižuje hodnota pro vitaminy B1, B2, B6, biotin, niacin a pro fosfor a zinek,
- doplňuje hodnota pro vitamin K, draslík, fluoridy, chloridy, chróm, mangan, měď, molybden a selen.
Vyhláška nabývá účinnosti od 15. října 2009, ale potraviny, které nemají označení hodnoty v souladu s § 4 odst. 1 a přílohou č. 4 k této vyhlášce, lze uvádět na trh nejdéle do 31. října 2012.

Aktualizované znění vyhlášky 225/2008 najdete na stránkách Agronavigátoru.

Sbírka zákonů, 12. 10. 2009, č. 110
 

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2018